Hírek : Utolsó percekben kapott ki a Békés

Izgalmas mérkőzésen, az utolsó percekben kapott ki  Békés a Battonyától.

Battonya, 120 néző.

V.: Czirbuly.

G.: Kukula T. a 30., Podina a 87., a 89., ill. Kardos a 30., a 65. percben.

Békés: Dobozi, Szabó, Minya, Czinanó, Kovács, Fekete, Jánosi, Reszelő, Benedek, Csikós, Kardos.

Zsóri Zoltán: — Végre Fortuna utolérte a csapatunkat. Ma sem játszottunk kifejezetten jól. Az első félidőben két egyéni hiba után eldönthettük volna a mérkőzést, mégis futhattunk az eredmény után. Küzdeni tudásból mindenki jelesre vizsgázott.

Bíró Péter: — Csere nélkül, három ifistával is nagyot küzdöttünk. A nyolcvankilencedik percig győzelemre álltunk, nem érdemeltünk vereséget. Minden tiszteletem azon a játékosoké, akik eljöttek.

Jó iramban kezdődött a találkozó, a vendégeknek már az elején 2 szép támadása volt, igaz kaput nem talált. A hazaiaknak is megvoltak a lehetőségei, az első, egy távoli lövés volt ami jócskán fölé ment. A második helyzetnél a csatárt jó ütemben kiugratták de a békésiek kapusa jó ütemben lépett ki, így a lövést lábbal hárítani tudta, maradt a 0-0. Kardos jobb oldalról betört a 16-oson belülre, csak szabálytalanul tudták megállítani, 11-est ítél a játékvezető. A büntetőt nem hibázza el a csatár, megszerzi a vezetést a Békés a 30.percben. 0-1. Nem sokáig örülhettek a vendégek, ugyanis a 16-osukon belül elkövetett szabálytalanságért a büntető jár. A 11-es belövik a hazaiak, 35. percben 1-1. Továbbra is próbálkozott mindkét csapat, de további gól nem született a az első félidőben. Második félidőben is maradt ez a felállás, mindkét csapat igyekezett helyzeteket kialakítani. A Békés sikeresen megállított egy hazai támadást a félpályán, majd abból egy szép kontratámadást indított, amiből még gól is született a 65. percben. 1-2. A vendégek még növelhették volna előnyüket, a helyzetik sorra kimaradtak. A mérkőzés lefújása előtt 3 percel kiegyenlít a Battonya, a békési védők nem tudtak felszabadítani, így a hazai csatár közelről, nagy erővel kilőtte a hosszú sarkot 2-2. Továbbra is támadott  a Battonya. Az utolsó percben egy szögletet végeztek el, a beadott labdára a békésiek kapusa csak épp beleérni tudott, a védők nem tudtak felszabadítani, megszerzik a vezetést a hazaiak. 3-2. A mérkőzés játékképe alapján nem érdemelt vereséget a Békés, le a kalappal a csapat, pontosabban az a 11 fő, ebből 3 ifista játékos előtt, akik eljöttek a mérkőzésre, és megtettek a győzelemért mindent.